ریلز اینستاگرام چیست؟

ریلز اینستاگرام چیست؟

امروزه استفاده از فضای مجازی و امکاناتی که به واسطه وجود اینترنت پدید آمده جزء لاینفک زندگی همگان شده است. این امکانات به حدی زیاد هستند که دنیای بزرگ ما را به دهکده ای جهانی تبدیل کرده است. در مقاله پیش رو در مورد نقش فضای مجازی در ارتباطات جامعه توضیحاتی خواهیم داد. هدف ما در این مقاله از وب سایت اینستا بولد بررسی ریلز اینستاگرام می باشد.

توضیحاتی در مورد اینستاگرام

همانگونه که گفتیم ریلز یکی از امکانات و برنامه های مورد استفاده در اینستاگرام می باشد. قبل از ورود به بحث اصلی در مورد اینستاگرام توضیحاتی خواهیم داد. در فضای مجازی امروزه برنامه ها و اپلیکیشن های فراوانی وجود دارد که هر یک دارای کارایی های خاص خود می باشند. اینستاگرام هم از آن دسته برنامه هایی است که در فضای مجازی به خوبی جا افتاده و کاربران زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

برای خرید فالوور بدون ریزش کلیک کنید

اینستاگرام یک برنامه اینترنتی است که پایه اولیه این برنامه بر ارسال عکس و فیلم بنا نهاده شده است. بدین معنی که کاربر اگر بخواهد مطلبی را در این برنامه پست کند بایستی به همراه تصویر یا فیلم باشد. درضمن کاربران عضو اینستاگرام می توانند عکس ها و فیلم های خود را در دیگر شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توئیتر و غیره به اشتراک بگذارند. امروزه جهت راحتی بیشتر کاربران به صورت مداوم به روز رسانی ها و امکاناتی بر ای کاربران خود فراهم می کند. یکی از این قابلیت هایی که بر ای کاربران خود تدارک دیده ریلز اینستاگرام می باشد که در ادامه در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد.

قابلیت ریلز اینستاگرام یعنی چه؟

ریلز اینستاگرام یک قابلیت جدید است که در رقابت با تیک تاک امکان به اشتراک گذاشتن کلیپ های کوتاه ۳ تا ۱۵ ثانیه ای را در اختیار کاربران اینستاگرام قرار می دهد. باید گفت که از این قابلیت ریلز اینستاگرام به دو صورت می توان استفاده کرد:

 • حالت اول زمانی است که کاربر بخواهد از همان اول با استفاده از ریلز محتوای ویدئویی ۵الی۱۵ ثانیه ای را به اشتراک بگذارد.
 • حالت دوم مربوط به زمانی است که مشترکین اینستاگرام ویدیو های قبلی با استفاده از ریلز به اشتراک بگذارند. اگر بخواهید ویدیویی را با استفاده از ریلز در اینستاگرام به اشتراک بگذارید باید مراحلی را طی کنید. در ادامه در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد.

Instagram Rails - ریلز اینستاگرام چیست؟

نحوه اشتراک گذاری ویدئو با قابلیت ریلز اینستاگرام

ابتدا وارد برنامه اینستاگرام می شوید. روی آیکون دوربین در قسمت پایین سمت راست صحفه گوشی ضربه بزنید.  در قسمت پایین صفحه گوشی روی گزینهReesl ضربه بزنید که در کنار گزینه های  LIVeو Story قرار دارد. البته لازم به ذکر است اگر در برنامه اینستاگرام خود عبارتReesl را مشاهده نکردید بایستی اپلیکیشن اینستاگرام خود را آپدیت و بروز رسانی کنید. در سمت چپ نمایشگر گوشی تان مجموعه ای متنوع از امکانات را مشاهده می کنید. به عنوان مثال اگر روی دکمه AUdio ضربه بزنید می توانید موزیک مورد نظر خود را به کلیپ کوتاه اضافه کنید. البته امکان تغییر سرعت پخش و استفاده از جلوه های بصری نیز وجود دارد.

شما حالا می توانید ویدئوی مورد نظر خود را به سه روش با ریلز اینستاگرام ضبط کنید. روی دکمه Record (ضبط) ضربه بزنید و نگه دارید. وقتی دکمه را رها کنید ضبط متوقف می شود. روی دکمهRecord  ضربه بزنید. اگر روی ضبط ضربه زدید و سپس رها کنید ضبط ادامه پیدا می کند تا مجددا برای توقف روی همان دکمه ضربه بزنید.

حال در ریلز اینستاگرام روی دکمه  Timer در سمت چپ صفحه گوشی تان ضربه زده و مدت زمان ضبط را مشخص کنید. در مرحله بعد رویSet Timer ضربه بزنید. زمانی که دکمه Record را لمس کنید، تایمر به گونه ای معکوس روی نمایشگر نشان داده خواهد شد. کاربران می توانند زمان ۱۵ ثانیه ای را به صورت قطعه قطعه ضبط کنند. در واقع امکان توقف و سپس ضبط مجدد تا پایان ۱۵ ثانیه وجود دارد. امکان مشاهده پیش نمایش کلیپ وجود دارد. برای این کار باید روی پیکان سمت راست صفحه نمایش ضربه بزنید. برای گذاشتن کلیپ مورد نظرتان روی Share ضربه زده و کپشن ویدیو را وارد کرده و مجددا روی Share ضربه بزنید.

نکته پایانی

برای استفاده از هر برنامه و یا اپلیکیشن بسته به احتیاج خود انتخاب کنید. بعضی از برنامه ها ممکن است حجم زیادی از حافظه گوشی را آشغال کنند. حتی ممکن است بعضی از این برنامه ها حاوی ویروس باشند. از این رو امکان آسیب زدن به گوشی و برنامه هایتان را ایجاد می کنند. ریلز اینستاگرام یکی از برنامه های جذاب و خاص است که در این مقاله از اینستا بولد برای شما بررسی شده است. برای کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با افزایش فالوور اینستاگرام، خرید فالوور و خرید لایک با متخصصان ما در ارتباط باشید.

Share:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + سه =

درباره ما

اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

آخرین نظرات

  دسته‌ها

  درباره ما

  اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

  آخرین نظرات

   دسته‌ها