استفاده از قابلیت ثبت لوکیشن در اینستاگرام

استفاده از قابلیت ثبت لوکیشین در اینستاگرام
Rate this post

ثبت لوکیشن  یک ویژگی قدیمی اینستاگرام می باشد که امروزه بسیاری از صاحبان پیج ها در پست یا استوری خود از آن استفاده می کنند. از طرف دیگر به کار بردن صحیح تگ لوکیشن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در ادامه و در مقاله پیش رو از اینستابولد استفاده از قابلیت ثبت لوکیشن در اینستاگرام را توضیح می دهیم. این قابلیت می تواند منجر به افژایش فالوور اینستاگرام شود. در عین حال می توانید برای خرید فالوور اقدام نمایید.

معنی لوکیشن در اینستاگرام چیست؟

قابلیت لوکیشن در برنامه اینستاگرام به معنی موقعیت مکانی است‌. یعنی شما با این کار به فالوور ها و مخاطبان خود نشان می دهید که استوری یا پست مربوط به کدام مکان می باشد. در مورد اهمیت استفاده از قابلیت ثبت لوکیشن در اینستاگرام نکات مهمی ارائه می شود. این کار باعث می گردد پست های شما جذابتر و خاص گردد. بنابراین برچسب لوکیشن (Location) با کمترین تلاش رنگ و بوی دیگری به پست ها و استوری های شما خواهد داد.

ضمن این که تحقیقات روشن کرده که پست های دارای موقعیت مکانی در پست های بدون لوکیشن افراد بیشتری را با خود درگیر خواهد کرد‌. در صورتی که شما دارای کسب و کاری در اینستاگرام هستید بکارگیری لوکیشن باعث می گردد که آگاهی از برندتان بیشتر شده و مشتریان بیشتری را جذب کنید. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که درصورت زدن لوکیشن اینستاگرام را از واقعی بودن پیج خود و ربات نبودن مطلع خواهید کرد.

نحوه ثبت لوکیشن در استوری اینستاگرام

همانگونه که قبلا گفتیم استوری اینستاگرام یک آپشن خیلی جالب می باشد. وقتی شما می خواهید به صورت یک روزه داستان یا موضوعی را منتشر کنید سراغ استوری خواهید رفت‌. برای اضافه کردن لوکیشین استوری، کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

وارد برنامه اینستاگرام شوید.

هنگام ورود به صورت خودکار وارد صفحه اصلی(Home) می شوید. در این مرحله صفحه را با انگشت به سمت راست بکشید‌. سپس عکس یا ویدئویی را که قصد منتشر کردن ان را دارید انتخاب نمائید‌. در این مرحله آیکون استیکر که در محل بالای صفحه وجود دارد را بزنید. با انتخاب استیکر کادری برای شما در صفحه باز خواهد شد که در آن برچسپ ها را مشاهده خواهید کرد. اولین استیکر که همان برچسپ (Location) است را انتخاب کنید. با انتخاب این برچسب وارد قسمت ثبت مکان می شوید که برای کار کردن آن باید لوکیشن گوشی فعال باشد. سپس می توانید مکان دلخواه را انتخاب نمائید بعد از انتخاب و قابلیت ثبت لوکیشن در اینستاگرام و استوری حالا می توانید استوری مربوطه را منتشر کنید.

چگونه مشکل قابلیت ثبت لوکیشن در اینستاگرام را رفع کنیم؟

گاهی اوقات ممکن است با مشکل ثبت نشدن لوکیشن در اینستاگرام مواجه شوید که دلیل مختلفی برای این امر وجود دارد. اما با استفاده از راه حل هایی که در ادامه مقاله گفته می شود می توانید مشکل قابلیت ثبت لوکیشن اینستاگرام را برطرف کنید. یکی از مهمترین این دلایل ممکن است اجازه ندادن به اینستاگرام در دسترسی به لوکیشن شما می باشد. ولی چگونه می توانیم این مشکل را برطرف کنیم؟

شما بایستی موقعیت مکانی در گوشی خود را فعال کنید. برای فعال کردن لوکیشن به تنظیمات (Settings) گوشی رفته و وارد قسمت لوکیشن (Location) شوید. در صورت اضافه نشدن لوکیشن در استوری بایستی داده های معیوبی را که در حافظه کش برنامه وجود دارد پاک کنید. اما اگر با وجود این کارها مشکل گذاشتن لوکیشن در اینستاگرام برطرف نشد بهتر است اقدامات زیر را انجام دهید:

 • گوشی خود را ریستارت کنید. درصورتی که هر مشکل کوچک نرم افزاری وجود داشته باشد با ریستارت کردن گوشی می توانید آن را رفع کنید.
 • ممکن است اینستاگرام خود را آپدیت نکرده باشید. پس بهتر است اخرین نسخه اینستاگرام را دانلود کنید.
 • حساب کاربری خود را در گوشی دیگری باز کرده و اقدام به اضافه کردن لوکیشن کنید.
 •  در صورتی که لوکیشن در گوشی دیگری کار می کند، مشکل از گوشی می باشد و باید تلفن همراه خود را بررسی کنید.

سخن آخر

استفاده از قابلیت ثبت لوکیشن اینستاگرام به صفحات مختلف کمک می کند تا بتوانند به کاربران اطلاعات بیشتری را عرضه کنند. همچنین خیلی از کسب و کارها باید پست های مربوط به برگزاری همایش را به کمک لوکیشن درج کنند تا کاربران بدانند آن همایش در کدام شهر و یا منطقه برگزار خواهد شد‌. این قابلیت برای صفحات مربوط به کسب و کارها اهمیت زیادی دارد. از این رو در این مقاله اینستابولد به بررسی این مطلب پرداخته ایم.

Share:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − شش =

درباره ما

اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

آخرین نظرات

  دسته‌ها

  درباره ما

  اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

  آخرین نظرات

   دسته‌ها