بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام
Rate this post

یکی از پرطرفدارترین برنامه ها و اپلیکیشن ها در فضای مجازی اینستاگرام می باشد. این برنامه امروز بخاطر راحتی استفاده از این برنامه و گستردگی آن استفاده زیادی در استفاده های بیزنسی، شخصی و دیگر موارد دارد. یکی از راه های جذب مخاطب بیشتر گذاشتن پست های گوناگون می باشد. حتی زمان گذاشتن پست در اینستاگرام خیلی مهم می باشد. در مقاله پیش رو از اینستابولد قصد داریم پیرامون بهترین زمان  انتشار پست در اینستاگرام توضیحاتی خواهیم داد.

الگوریتم اینستاگرام

برای این که بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام رابدانیم در ابتدا توضیح کوتاهی در مورد الگوریتم اینستاگرام ارائه خواهیم کرد‌. چرا که زمان گذاشتن پست در اینستاگرام و این که در چه ساعتی پست بگذاریم مهم است. الگوریتم اینستاگرام با همه پیج ها و پست ها به صورت یکسان برخورد نمی کند. این الگوریتم ناعادلانه و گاهی بیرحمانه عمل می کند. بدین معنی که شاید شما پستی را در همین لحظه منتشر کنید و مخاطبان تان نیز آنلاین باشند.

اما پست شما بجای اینکه بلافاصله به فالوورتان نمایش داده شود با تاخیر در فید(feed) ظاهر می شود. این به این دلیل است که الگوریتم اینستاگرام به گونه ای طراحی گردیده است که پست هایی که احتمال علاقه مخاطب به آنها بیشتراست مقدم تر از سایر پست ها نمایش داده می شود. با این حال دانستن ساعات شلوغ در اینستاگرام وقتی الگوریتم به این صورت عمل می کند چه فایده ای خواهد داشت؟ از کجا بفهمیم که بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام چه وقت است؟ در ادامه در این مورد توضیحاتی خواهیم داد.

چرا زمان گذاشتن پست در اینستاگرام مهم است؟

همانگونه که قبلا گفتیم درست است که طبق الگوریتم اینستاگرام میزان تعامل و علاقه مخاطب با پیج مهم است.‌ اما شما هم بایستی محتوایی جذاب و تعامل برانگیز را در زمانی منتشر کنید که اغلب فالوور ها و مخاطبان شما آنلاین باشند‌ در این صورت پست هایی را که شما در ساعات پر بازدید و شلوغ منتشر می کنید این مزیت ها را دارد:

 • پست های شما بازدید کننده بیشتری خواهند داشت.
 • لایک ها، کامنت ها و به طور کلی تعامل فالوورها با پست های شما بیشترخواهد بود.
 • کیفیت پیج شما و محتوای آن از نظر اینستاگرام بالاتر خواهد رفت

تمام این موارد منجر به افزایش فالوور اینستاگرام موفقیت پیج شما خواهد بود. گرچه می توانید برای خرید فالوور نیز با متخصصان ما در ارتباط باشید.

The best time to publish a post on Instagram۱ - بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

در زمینه این که بهترین زمان برای گذاشتن پیج اینستاگرامی چه زمانی بهتر است. نمی توان برای همه پیج ها یکسان تصمیم گرفت. مثلا پیجی که بیشتر مربوط به جوانان است با توجه به زمان تحصیل بهترین موقع گذاشتن پست بعد از ظهر و شب می باشد. اما به صورت کلی اگر بخواهیم بگوییم بایستی خود شما بدانید که مخاطبان و فالوورهایتان را بطور کامل شناسایی کرده و شناخته باشید. این که معمولا چه روزهایی و چه ساعاتی فعال هستند. برای شناخت و این که بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام چه وقت است. اولین و بهترین مرجع بخش insights خود اپلیکیشن اینستاگرام می باشد.

با مراجعه به بخش insghts a Audience می توانید اطلاعات کاملی راجع به فالوورهای خود و الگوی فعالیتی آنها بدست آورید. در این قسمت می توانید علاوه بر آگاهی یافتن از روند فالو و آنفالو شدن پیج مکان های بازدید کننده پیج را نیز به تفکیک مشاهده کنید. ضمن اینکه شما در پایین صفحه Audience شما قادر خواهید بود نمودارهای زمانی پیج را نیز ببینید. علاوه بر موارد ذکر شده نوع محتوای پیج نیز در زمان مناسب انتشار بسزایی دارد. به عنوان مثال پیجی که پیرامون شهربازی و تفریحات خردسالان است آخر هفته بازدید کننده بیشتری خواهد داشت.

شلوغ ترین ساعت اینستاگرام

در زمینه ساعات شلوغی در اینستاگرام بایستی بگوئیم هر منطقه جغرافیایی ویژگی های خاص خود را دارد‌. اما در کشور ما ایران به طور کلی بین ساعت های ۱۱ الی ۱۲ ظهر می تواند زمان مناسبی برای پست گذاشتن باشد‌. چرا که بسیاری از کاربران فارسی اینستاگرام در این ساعات آنلاین می باشند. در عصر بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام برای ایران بین ۵ الی ۷ می باشد‌ چرا که اکثرا از محل کار و مدرسه بازگشته و استراحت خود را نیز کرده اند. بهترین زمان برای جستجوی شان در اینستاگرام می باشد. در شب هم بهترین ساعت بین ۹ الی ۱۲ می باشد. آغاز ساعات استراحت بوده و معمولا سری هم به فضای مجازی و اینستاگرام خواهند زد.

سخن آخر

با توجه به توضیحات داده شده باز هم بایستی گفت که بهترین زمان را خود شما به عنوان دارنده پیج بایستی بدانید. این که فالوورها و مخاطبان تان چه زمانی وقت آن را دارند که سری به فضای مجازی و اینستاگرام بزنند. پس بهتر است علاوه بر ساعت و زمان های گفته شده در مطالب بالا خودتان هم به این مسئله توجه خاص داشته باشید. در این مقاله ما تکنیک هایی در ارتباط با بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام بیان کرده ایم.

Share:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 11 =

درباره ما

اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

آخرین نظرات

  دسته‌ها

  درباره ما

  اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

  آخرین نظرات

   دسته‌ها