شناخت کاربران هدف در اینستاگرام

شناخت کاربران هدف در اینستاگرام

اگر از اینستاگرام استفاده می کنید خصوصا اگر فعالیت تان کسب و کار و بیزنس می باشد بررسی و پیداکردن مخاطب هدف در این اپلیکیشن از اولین و مهمترین کارهایی است که باید قبل از شروع فعالیت و در هنگام تدوین استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام مورد توجه قرار بگیرد. به عبارت دیگر برای این که یک پیج تجاری بتواند در اینستاگرام از مزایای این اپلیکیشن استفاده کنید. محتوای خود را در معرض دید مخاطبان هدف قرار دهد در مقاله پیش رو از اینستابولد می خواهیم در ارتباط با شناخت کاربران هدف صحبت می کنیم. تاثیر کاربران هدف بر افزایش فالوور اینستاگرام را نیز ارائه می کنیم.

منظور از کاربران هدف چیست؟

قبل از هر چیز بایستی این مسئله را بدانیم که تفاوت مخاطب هدف با دیگر مخاطبان چیست؟ کاربران هدف در اینستاگرام آن دسته از کاربرانی هستند که به نحوی با محصول و یا کسب و کار شما در ارتباط می باشند. این نکته حائز اهمیت است که سلیقه های مخاطبان متفاوت و علائق شان با همدیگر فرق می کند. در ادامه راهکارهایی را به شما معرفی خواهیم کرد که با استفاده از آنها می توانید شانس فروش محصولات تان را افزایش دهید.

هر چه شناخت کاربران هدف در اینستاگرام بیشتر شود به همان اندازه شانس شما در جذب مخاطب بیشتر شود. در نتیجه از فروش بیشتری برخوردار خواهید شد. البته شما می توانید با خرید فالوور از اینستابولد نیز کاربران خود را افزایش دهید.

چگونه کاربران هدف خود را در اینستاگرام پیدا کنیم؟

اگر قصد دارید برای کسب و کار خود در اینستاگرام مخاطبان مفیدی را پیدا کنید این راهکارها را شما پیشنهاد می کنیم:

استفاده از اطلاعات و آمار خود اینستاگرام

اگر قصد استفاده از اطلاعاتی در خصوص کاربران هدف خود در اینستاگرام را دارید بخش (demographical insight ) اپلیکیشن اینستاگرام مفید است. می تواند اطلاعات بسیار ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهد. برای دسترسی به این بخش وارد insight در اپلیکیشن اینستاگرام شده و بر روی Audience کلیک کنید. با باز شدن صفحه سه مورد اطلاعات مهم در خصوص کاربران به شما نمایش داده می شود‌. شامل جنسیت، سن و سال و موقعیت مکانی می باشد.

این اطلاعات در صورتی که قصد دارید یک کمپین تبلیغاتی را راه اندازی کنید می تواند کارساز باشد‌. چرا که با وجود این داده ها شما می توانید محتوای مناسب برای جذب بیشتر مخاطب را طراحی کنید. گرچه این کار با خرید فالوور اینستاگرام هم امکان پذیر است.

برنامه ریزی هدف دار برای مشتریان

شناخت کاربران هدف در اینستاگرام بسیار مهم است. یک بیزنس فعال و موفق در اینستاگرام نیاز به یک برنامه ریزی گسترده نسبت به مشتریان احتمالی خود دارد. این برنامه ریزی شامل اطلاعات تماس افراد و یا کسب و کارهایی است که به نحوی می توانند مشتری محصول و کسب و کار شما باشند. برای اجرای یک برنامه هدف از مشتریان کافی است اطلاعات موجود برنامه فروش خود را تغییر دهید.

Recognize target users on Instagram۱ - شناخت کاربران هدف در اینستاگرام

تیم بازاریابی یک کسب و کار وظیفه دارد تا با انجام بررسی بر روی مشتریان موجود سلیقه های آنان را پیدا کند. در این مورد باید تیم اطلاعات تیم بازاریابی در خصوص رفتار مشتریان موجود سلیقه آن ها را پیدا کند. به هر اندازه اطلاعات تیم بازاریابی درخصوص رفتار مشتریان در شبکه های اجتماعی بیشتر می شود، شرایط نیز بهتر خواهد شد. این کار منجر به افزایش فالوور اینستاگرام می شود.

بررسی دقیق کاربران هدف

یکی از کارهایی که می تواند اطلاعات دست اول پیرامون کاربران هدف در اینستاگرام در اختیار شما قرار دهد بررسی حساب کاربری فالوور های حال حاضر پبج اینستاگرامی تان می باشد. به عبارتی دیگر شما بایستی افراد و کاربرانی که به صورت منظم با محتوای پیج شما تعامل دارند را شناسایی کنید.  سپس مورد بررسی قرار دهید.

برای این کار تنها کافیست وارد آخرین پست خود در اینستاگرام شوید. لیست کاربرانی که پست شما را لایک کرده اند باز کنید. در این مرحله شما می توانید وارد حساب تک تک کاربران شده و اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

ارسال پیام دایرکت به کاربران هدف

البته این موضوع برای تمام کسب و کارها مناسب نمی باشد. اما اگر شما فعالیت خود در اینستاگرام را دارید می توانید از این روش استفاده کنید. تنها کافیست به کاربرانی که تاره به شما پیوسته اند پیام دهید و پس از تشکر از همراهی شان از آنها علت دنبال کردن پیج را جویا شده و پیشنهادات شان را پذیرا باشید.

در مورد شناخت کاربران هدف در اینستاگرام موارد دیگری هم وجود دارد. مانند نظرسنجی در اینستاگرام، پرسش مستقیم از کاربران، بررسی صفحه اینستاگرام رقبا که تاثیر بسزایی در توسعه پیج شما خواهد داشت.

سخن آخر

پیدا کردن و جذب مخاطبین هدف در برنامه اینستاگرام نیاز به دقت و حوصله فراوانی دارد. چرا که سلیقه افراد به صورت مداوم در حال تغییر است. به خاطر همین ممکن است استراتژی که در یک زمان به خوبی جواب می داده  پس از مدتی حتی باعث ریزش فالوور های شما بشود. در نتیجه فرایند بررسی و جذب کاربران هدف یک فرایند مداوم است.

Share:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 5 =

درباره ما

اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

آخرین نظرات

  دسته‌ها

  درباره ما

  اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

  آخرین نظرات

   دسته‌ها