روش های تجزیه و تحلیل رقبا در اینستاگرام

روش های تجزیه و تحلیل رقبا در اینستاگرام

در دهه های اخیر با رونق افزایش روزافزون اینترنت برنامه های گوناگونی نیز راه اندازی شده اند. هر کدام کارایی خاص خود را دارند. یکی از این برنامه ها که اتفاقا طرفداران زیادی نیز دارد اینستاگرام می باشد. این برنامه بر پایه همگامی تصویر و فیلم با پیام راه اندازی گردیده. بدین معنی که اگر بخواهید پیامی را در اینستاگرام وارد کنید بایستی همراه با عکس یا ویدئو باشد. راحتی کار با اینستاگرام باعث گردیده که این برنامه برای فعالیتهای  اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی انتخاب می شود. در دنیای کسب و کار تجارت آنلاین نمی توانید فقط سرگرم کار خود باشید. چرا ‌که حتما با رقابت مواجه هستید. در کنار رقابت (تجزیه و تحلیل رقبا) و نوع فعالیت شان می تواند از اهمیت زیادی برخوردار باشد. در مقاله اینستا بولد به بررسی روش های تجزیه و تحلیل رقبا در اینستاگرام خواهیم پرداخت و در این مورد توضیحاتی خواهیم داد.

پیداکردن رقبا در اینستاگرام

برای افزایش فالوور اینستاگرام می توان با تحلیل پیش رفت. برای یافتن رقبا در اینستاگرام با سرچ کردن در برنامه به راحتی رقبای اصلی تان را شناسایی کنید. ولی بهتر است از دو روش زیر استفاده کنید.

سرچ در گوگل

می توانید کلمات اصلی کسب و‌ کار خود و حوزه ای که در آن فعالیت می کنید را سرچ کنید و سایت هایی که در صفحه نخست می بینید را سرچ کنید. این سایت ها به احتمال قریب به یقین رقبای شما می باشند که در اینستاگرام هم فعال هستند.

سرچ در اینستاگرام

به جز سرچ در گوگل می توانید این کلمات را در اینستاگرام هم سرچ کنید و هشتگ های نمایش داده شده را ردیابی کرده تا به پیج رقبایتان برسید.

بهترین روش های تجزیه و تحلیل رقبا در اینستاگرام

با تجزیه و تحلیل و آنالیز دقیق رقبا در اینستاگرام می توان به راحتی به نقاط ضعف و قدرت آنها پی برد. برنامه ریزی خود را بر همان مبنی ردیف کرد. این بررسی و تجزیه و تحلیل شامل موارد زیر می باشد:

نقاط قوت با تجزیه و تحلیل رقبا

در بین تمامی رقیبان نقاط قوتی را مشاهده خواهید نمود. مثلا یکی از رقبا در یکی از پیچ های خود عکاسی محصولات، ایده های جالب برای عکاسی از آنها و استوری خلاقانه و جذاب نقاط قوتی هستند که به چشم می آیند.

نقاط ضعف با تجزیه و تحلیل رقبا

وجود ویدئو در پیج تان می تواند نقطه مثبتی برای شما باشد که رقبایتان به آن اهمیتی نمی دهند. همچنین غلط های املایی و کپشن های با جذابیت پایین از بخش های ضعیف دیگر در ارتباط با رقیبان برند می باشد. این امر در شاخه های رقابتی اینستاگرام اهمیت بسیاری دارد.

Methods of analyzing competitors on Instagram۱ - روش های تجزیه و تحلیل رقبا در اینستاگرام

فرصت ها

شمامی توانید با تحلیل و تجزیه نقاط ضعف حریفانتان را نشانه بگیرید. آنها را به نقاط قوت در پیج خود تبدیل کنید. همانگونه که قبلا نیز گفتیم ویدئو یکی از مهم ترین انواع محتوا در اینستاگرام است که برخی از رقبا از آن استفاده نمی کنند. همین امر می تواند به نقطه قوتی برای شما تبدیل شود. با انتشار ویدئو های جذاب از این ظرفیت استفاده کنیم.

برای خرید لایک اینستاگرام کلیک کنید

اطلاعات دیگری که می توانیم با تجزیه و تحلیل رقبا در اینستاگرام بدست آوریم

به جز موارد گفته شده تجزیه و تحلیل برخی مسائل و موارد دیگر می تواند به شما در رقابت با رقبا کمک کند که عبارتند از:

 ایده گرفتن از استوری ها

شما به عنوان فروشنده با آنالیز پیج رقبا متوجه شوید که در استوری های خود را برای مقابله با آنها روی چه موضوعاتی کار کنید. به مسائلی مانند مشخصات و کارایی محصولات و بر مبنای نیازهای خریداران شان پاسخ گو باشید.

 تجزیه و تحلیل هشتگ های رقبا

تحلیل و آنالیز هشتگ های رقبا از مهمترین نکاتی است که بایستی به تناسب با موضوع پست های خودتان را انتخاب کرده و از آنها استفاده کنید. برای این کار هشتگ های استفاده شده در هر پست بررسی می شود. آنهایی که در ارتباط با ماجرای پست های صفحه شما هستند گزینش می شوند. سپس می توانید بر اساس سیستم هشتگ گذاری خود از آنها استفاده کنید.

مشخص نمودن وضعیت انتشار زمان پست رقبا

آگاهی از زمانبندی انتشار پست در پیج رقبا هیچ کارایی برای شما نمی تواند داشته باشد. برنامه ریزی شما برای زمانبندی انتشار پست ها بایستی زمانی باشد که از نظر خودتان کارایی دارند. بخاطر این است که فالوور شما دقیقا همان مخاطبانتان نیستند. شما در فعالیت های تجاری و کسب و کار خود مزایای رقابتی رقبا و نقطه ضعف های آنها را ندارید. با این شیوه بررسی طلاعات ارزشمندی را کسب نخواهید کرد.

سخن آخر

در این مقاله اینستابولد ما به بررسی روش های تجزیه و تحلیل رقبا در اینستاگرام پرداختیم. اگر بخواهیم در مورد مهمترین و کارآمدترین ابزار برای تحلیل و آنالیز اینستاگرام رقبا توضیحی دهیم COCO در لیست بهترین ابزارهای تحلیل پیج اینستاگرام قرار دارد. با استفاده از قابلیت (comparison) این پلتفرم می توانید محبوبیت رقبای تان را در اینستاگرام آنالیز کنید. از مهم ترین مزایای این پلتفرم قابلیت پرداخت ریالی برای استفاده از خدمات بیشتر آن می باشد.

Share:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

درباره ما

اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

آخرین نظرات

  دسته‌ها

  درباره ما

  اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

  آخرین نظرات

   دسته‌ها