چگونه می توان اینگیجمنت ریت اینستاگرام را افزایش داد؟

چگونه می توان اینگیجمنت ریت اینستاگرام را افزایش داد؟
Rate this post

اگر بخواهیم چندین معیار مهم در بازاریابی شبکه های اجتماعی نام ببریم، مسلما یکی از آنها معیار اینگیجمنت یا نرخ تعامل کاربران است. دانستن مفهوم اینگیجمنت و راه های افزایش آن برای هر کاری ضروری می باشد‌. زیرا هدف اصلی کاربران در پیج های تجاری یا شخصی خود جذب مخاطبین بیشتر است. در نهایت بالا بردن تعامل با پیج آنهاست. در ادامه و در مقاله پیش رو از اینستا بولد در مورد اینگیجمنت ریت اینستاگرام توضیحاتی خواهیم داد.

اینگیجمنت (engagement) چیست؟

در تعریف اینگیجمنت ریت اینستاگرام می توان گفت نرخ تعامل کاربران یا همان میزان مشارکت آنها نسبت به محتوایی می باشد که شما در پیج تان قرار می دهید. اگر قصد دارید که نرخ تعامل کاربرانتان یا میزان مشارکت شان را در پیج خود محاسبه کنید به روش گفته شده پیش بروید. ابتدا باید تعداد لایک ها و کامنت ها و سیو های آن پست را با هم جمع کنید. حاصل جمع این تعداد را بر تعداد باز کننده های پست خود تقسیم کنید.‌ در مرحله آخر این حاصل تقسیم را در عدد ۱۰۰ ضرب کنید. می توانید درصد اینگیجمنت پیج خود را بدست آورید. بهتر است پیج خود را بدین صورت تحلیل کنید. این کار باعث می شود که در آینده تبلیغاتی برای صفحه خود انجام داده اید بدانید چه مقدار به میزان مشارکت کاربران اضافه شده است.

چرا اینگیجمنت ریت اینستاگرام از اهمیت زیادی برخوردار است؟

به طور کلی بایستی گفت که بالا بودن اینگیجمنت ریت اینستاگرام نشان دهنده این مسئله می باشد که حساب کاربری شما از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. در وضعیت خوبی قرار دارد. بالا بودن اینگیجمنت نشان دهنده این است که شما ارتباط و تعامل خوبی با مخاطبین خود برقرار کرده اید. نکته دیگر این که مخاطبان شما واقعی بوده و فیک نمی باشند. یکی از جاهای مهمی که نام اینگیجمنت بیشتر مطرح می‌شود در گروه های تبلیغاتی می باشد. آنها می خواهند مطمئن باشند حساب کاربری اینستاگرامی که قرار است تبلیغات آنها را به نمایش بگذارد تعامل وارتباط خوبی با مخلطبان خود دارد.

راههای افزایش اینگیجمنت ریت اینستاگرام

این راه های افزایش عبارتند از:

How to increase Instagram engagement rate۱ - چگونه می توان اینگیجمنت ریت اینستاگرام را افزایش داد؟

تولید مستمر و قوی محتوا برای افزایش اینگیجمنت ریت

یکی از اصول بسیار مهم که شاید بسیاری از کاربران در اینستاگرام آن را رعایت نمی کنند تولید محتوای با کیفیت و مستمر می باشد‌. دارنده یک پیج بایستی برای فالوورهایی که ان پیج را دنبال می کنند عکس ها و ویدیو های جذابی را پست کنند. به صورتی که آن کاربر اشتیاق آن را داشته باشد که هر روز به پیج تان سر بزند. البته اولویت شما در تولید محتوا بایستی ویدیوهای باکیفیت و تا حدودی سرگرم کننده باشد. یکی دیگر از راه های جذب فالوور و افزایش فالوور اینستاگرام این است که به کاربران در قالب ویدیو آموزش هایی بدهید که برای آنها مهم و مفید باشد. البته که در کنار اینها مستمر بودن کارتان نیز مهم است.

از هشتگ های پرطرفدار و مرتبط با پست استفاده کنید

یکی از راه هایی که کاربران می توانند از طریق آن پست های مورد علاقه خود را پیداکنند هشتگ ها هستند. توصیه به عزیزان این است که اگر خواهان اینگیجمنت ریت اینستاگرام بالای پست خود هستند از هشتگ های پرطرفدار در اینستاگرام استفاده کنند. به این شرط که در هشتگ گذاری افراط نکنید. از یک هشتگ به خصوصی در همه پست هایتان استفاده نکنید.

به تمام کامنت های کاربران پاسخ دهید

اگر به کاربران پاسخ ندهید به طور حتم اشتیاق کاربران برای دنبال کردن پیج شما کمتر می شود. به مرور اینگیجمنت و درصد مشارکت افت پیدا خواهد کرد. پس پاسخ دادن به همه کامنت ها نکته حائز اهمیتی خواهد بود. نکته مهم تر این که شما جهت رفع تکلیف به کاربرانتان پاسخ ندهید. بلکه جوابی به کاربرتان دهید که هم به آن کاربرپاسخ داده باشید و هم به فالوور های پیج تان ثابت گردد برای آنها ارزش قائل هستید.

سخن آخر

با تمام این توضیحات داده شده ملاک اصلی افزایش اینگیجمنت ریت اینستاگرام بر پایه تولید محتوای مفید می باشد. بهتر است که با دقت بیشتر و تولید محتوای غیرتکراری فالوورهای بیشتری را جذب پیج خودتان کنید. ما در این مقاله اینستابولد تمامی تکنیک ها را توضیح دادیم. جهت کسب اطلاعات دقیق و همچنین خرید فالوور واقعی می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید. استفاه از این روش خرید منجر به بهبود شرایط پیج اینستاگرام شما می شود. در عین حال می توانید اقدام به تبلیغات و کسب درآمد نیر بپردازید.

Share:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =

درباره ما

اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

آخرین نظرات

  دسته‌ها

  درباره ما

  اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

  آخرین نظرات

   دسته‌ها