پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام

پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام

یکی از قابلیت های بسیار پرکاربردی در دایرکت اینستاگرام پاسخ سریع ( Quick Replies) است. بدون تلف کردن وقت می توانید به پیام های کاربران پاسخ دهید. اما چرا این قابلیت برای دارندگان کسب و کارهای اینترنتی بسیار اهمیت دارد؟ اگر بخواهید برای پاسخ گویی مشابه به همه کاربران و مخاطبانتان وقت بگذارید قطعا زمان زیادی را بیهوده به هدر خواهید داد. اما اینستاگرام قابلیتی را به شما معرفی و در اختیارتان قرارخواهد داد که با استفاده از آن می توانید تعدادی پاسخ آماده به اکانت خود اضافه کنید. در مورد قابلیت پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام در مقاله پیش رو از اینستا بولد توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. اینستا بولد در جهت افزایش فالوور اینستاگرام شما را راهنمایی می کند.

دلیل استفاده از پاسخ سریع در اینستاگرام چیست؟

در پیج های کسب و کار و تجاری اینستاگرام پاسخ گویی به همه کاربران کار ساده ای نیست. ممکن است وقت زیادی از شما بگیرد. از این رو استفاده از جواب های آماده به شما کمک می کنند تا بتوانید جواب بسیاری از کاربران را در زمان خیلی کمی دهید. اگر به بررسی سوالات کاربران بپردازید متوجه می شوید که برخی از سوال ها در میان آنها مشترک است. استفاده از پاسخ سریع به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید خدمات و فروشگاه آنلاین خود را مدیریت کنید. بر اساس گزارش های اینستاگرام هر ماه بیش از ۱۵۰ میلیون نفر از دایرکت اینستاگرام استفاده می کنند. از این آمار حدودا یک سوم پیام ها از طریق پاسخ  کاربران به استوری ها انجام می شود.

جواب آماده برای پاسخ خودکار به کاربران در اینستاگرام را چطور درست کنیم؟

برای پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام باید مراحل زیر را پیگیری کنید:

مرحله اول پیدا کردن پرسش های متداول کاربران

به دایرکت اینستاگرام خود نگاهی بیاندازید. برخی از سوالات را تعداد زیادی از کاربران پرسیده اند که باید آنها را به عنوان پرسش های متداول یادداشت کنید. ممکن است که به هر یک از کاربران جواب های متفاوتی داده شود. اما محتوای تمامی آنها یکسان باشد. بهترین و کامل ترین پاسخ خود را از نظر محتوا و نگارش انتخاب و آن را به نوت پد موبایل خود منتقل کنید. مثلا اگر شما در زمینه آموزش خطاطی فعال هستید ممکن است سوالات زیادی پیرامون هزینه شهریه پرسیده شود. کافی است یک پیام در مورد هزینه شهریه خطاطی ایجاد کنید. در صورتی که کاربری این سوال را از شما بپرسد در کسری از ثانیه پیام اماده شده را برای ارسال کنید. احساسی که کاربران از پیام شما می گیرند باید عینا شبیه به حسی که پست ها و استوری های شما به آن ها می دهد باشد.

برای خرید لایک اینستاگرام کلیک کنید

مرحله دوم پیام مربوط به پاسخ خودکار به کاربران در اینستاگرام

برای پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام می توانید از این روش ها اقدام کنید. سه راه برای ایجاد پیام های مربوط به پاسخ سریع در دایرکت اینستاگرام وجود دارد. در دو راه اول، نیاز به داشتن یک گفتگو با یکی از کاربران خود دارید. این سه روش عبارتند از:

درست کردن جواب سریع از طریق بخش چت در دایرکت اینستاگرام

نخستین راه برای ساخت جواب سریع، استفاده از پنجره چت در دایرکت می باشد. کافی است وارد چت یکی از کاربران خود شوید و بر روی آیکون ضربه بزنید. اگر برای اولین بار است که بر روی این آیکون کلیک می کنید خلاصه ای از ویژگی این قابلیت به شما نمایش داده می شود. در این مرحله برای ایجاد پاسخ سریع کافی است بر روی ( New Quick Reply) یا علامت+ ضربه بزنید.

در این بخش لازم است جوابی با سرعت ایجاد نمایید تا لیست جواب های پیشنهادی اینستاگرام به شما نشان داده شوند. اما اگر به پاسخ های سریع دیگری نیاز دارید کافی است بر روی علامت+ کلیک کرده تا بتوانید پاسخ های بیشتری به ان اضافه کنید. از این رو شما می توانید برای جواب خود یک (Shortcut) ایجاد کنید تا با نوشتن آن، پیام مربوط به آن اشخاص ارسال شود. پس از اضافه کردن پیغام خود کافی است بر روی تیک ابی کلیک کنید تا پاسخ سریع شما ذخیره شود.

Automatic response to users directly on Instagram۱ - پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام

ایجاد پاسخ سریع از روی پیام های موجود

اگر می خواهید پیام هایی را که برای کاربران ارسال کرده اید را به لیست پیام های آماده خود اضافه کنید کافی است انگشت تان را بر روی پیام مورد نظر نگه دارید. از میان گزینه های نمایش داده شده بر روی ( Quick Reply Save) ضربه بزنید. بعد از ضربه بر این قسمت، یک قسمت جدید برای شما نشان داده می شود. می توانید (Shortcut) آن را هم انتخاب کنید.

ایجاد پاسخ سریع و خودکار از طریق تنظیمات حساب کاربری

اگر تمایل ندارید از دو قسمت گفته شده استفاده کنید راه دیگری نیز برای ساختن پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام  وجود دارد. برای این منظور لازم است وارد قسمت ستینگ اینستاگرام شوید و بخش (Quick Reply) را انتخاب کنید. در این مرحله لیستی از پیام های آماده اینستاگرام و پاسخ هایی که خودتان به آن اضافه کرده اید قابل مشاهده می باشد. هیچ محدودیتی برای ساختن جواب سریع در اینستاگرام نخواهید داشت. به راحتی قادر خواهید بود هر چقدر که پاسخ سریع نیاز دارید به لیست خود اضافه کنید.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت نبولا داک ما به بررسی پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام پرداخته ایم. اما بایستی توجه داشته باشید که پاسخ سریع تنها برای ارتقاء کیفیت پاسخ است. نه اتوماتیک سازی عملیات. اگر پاسخی که قرار است برای کاربران ارسال شود، به کاربرانتان این حس را القاء کند که با یک ربات روبرو هستند تعامل کار برای صفحه شما به مرور زمان کمتر خواهد شد. استفاده از جواب سریع در دایرکت به شما کمک خواهد کرد تا قادر باشید ارتباطی جذاب بدون صرف زمان برقرار نمایید.

Share:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 3 =

درباره ما

اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

آخرین نظرات

  دسته‌ها

  درباره ما

  اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

  آخرین نظرات

   دسته‌ها