پست‌های آموزشی در اینستاگرام

پست‌های آموزشی در اینستاگرام
Rate this post

استفاده از پست‌های آموزشی در اینستاگرام یکی از قوی‌ترین تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ است. عموما وقتی فردی برای اولین بار با پیج شما آشنا می‌شود، سوال‌های زیادی درباره شما و روند کاری‌تان دارد. محتواهای آموزشی پاسخ مناسب را به مخاطب داده و وی را برای دنبال کردن شما قانع می‌کنند.

پست‌های آموزشی در این پلتفرم فقط برای پیج‌های آموزشی نیستند، بلکه برای کسب و کارها و فروشگاه‌ها هم این موضوع صدق می‌کند. اگر شما هم به دنبال جزئیات بیشتری در این باره هستید با ما همراه باشید.

در ادامه این مقاله درباره موارد زیر صحبت می‌کنیم.

 1. فواید محتوای آموزشی در اینستاگرام
 2. ۳ ایده برای پست‌های آموزشی در اینستاگرام

فواید محتوای آموزشی در اینستاگرام

در ابتدا باید درباره ویژگی‌ها و نکات مثبت پست‌های آموزشی اینستاگرام صحبت کنیم. شما با ارائه محتوای آموزشی در پیج خود می‌توانید به موارد زیر دست یابید.

۱٫ مخاطبان بیشتر

هنگامی که شما مفاهیم پیچیده و تخصصی را به قطعات ساده و آسان‌تر تقسیم می‌کنید، پس از مدتی مخاطبان گسترده‌ای با شما تعامل پیدا می‌کنند. دلیل این موضوع این است که شما با ساده‌تر کردن محتوا درک آن را برای گروه‌های مختلف آسان‌تر کرده‌اید و در نتیجه آن‌ها به شما علاقه‌مند شده‌اند.

۲٫ افزایش آگاهی به مخاطبان

شما با ارائه این پست‌ها مردم را از نقاط نیازمندی خود آگاه می‌کنید. برای مثال در مورد اینکه چرا آ‌ن‌ها باید با این مشکل مقابله کنند و روش انجام این کار صحبت کنید. همچنین باید باورهای اشتباهی که ممکن است افراد از برند یا فعالیت‌های شما داشته باشند را روشن کنید. برای مثال اگر شما یک پیج برای خرید فالوور واقعی دارید، یک پست بگذارید و در آن تفاوت از روش را با فالوور فیک توضیح دهید. همچنین فواید آن را نیز بیان کنید تا آن‌ها از اهداف پیج و خدمات شما آگاه شوند.

۳٫ جلب اعتماد از طریق پست‌های آموزشی در اینستاگرام

شما باید کاری کنید که مخاطبان به شما به عنوان یک متخصص در موضوع خود اعتماد کنند. این امر به ویژه برای ارائه دهندگان خدمات یا مربیان مهم است. سعی کنید همیشه در این پست‌ها با با رفرنس و مدارک اثبات شده حرف بزنید تا قابل اعتماد‌تر و حرفه‌ای تر باشید.

۴٫ بیان مزیت رقابتی

همچنین شما باید به مخاطبان خود آموزش دهید که چگونه پیشنهادات و محصولات شما با رقبایتان متفاوت است. باید مزیت‌های رقابتی خود را در پست‌های آموزشی در اینستاگرام توضیح دهید تا مخاطبان هم اطلاعات بیشتری کسب کنند و هم برای همکاری با شما متقاعد شوند.

۳ ایده برای پست‌های آموزشی در اینستاگرام

شما چه پیج آموزشی داشته باشید و چه صاحب یک کسب و کار باشید، می‌توانید از پست‌های آموزشی برای محکم کردن جای پایتان استفاده کنید. تلاش کنید که محتوای آموزشی شما با چاشنی فان همراه باشد تا بازدید بیشتری بخورد. در ادامه به تعدادی ایده برای ساختن این پست‌ها می‌پردازیم.

۱٫ ویدئوهای یک دقیقه‌ای

عموم افراد به دیدن ویدئوهای یک دقیقه‌ای و یاد گرفتن ترفندهای کارآمد علاقه دارند. این ویدئوها ایده مناسبی برای پست‌های آموزشی در اینستاگرام هستند. برای مثال اگر شما به دنبال آموزش دادن یک ترفند آشپزی هستید می‌توانید ویدئو این کار را به راحتی بسازید. مثالی دیگر برای پیج‌های فروش لباس است. شما می‌توانید به سادگی یک پست کوتاه و یک دقیقه‌ای ساخته و ست کردن انواع رنگ‌ها را باهم توضیح بدهید.

۲٫ شما امتحان نکنید

گاهاً ممکن است شما در حیطه کاریتان به اتفاقی برخورد کنید که برایتان ناخوشایند بوده و یا باعث ضرر زدن به شما شده‌ است. خوبی پست‌های آموزشی در اینستاگرام این است که شما نباید همیشه یک ترفند را برای انجام دادن آموزش دهید. سعی کنید بعضی اوقات متفاوت بوده و یک ترفند را به صورت معکوس معرفی کنید. این کار باعث می‌شود مخاطبان شما براساس تجربه‌ای که شما به آن‌ها ارائه می‌دهید آن کار را انجام ندهند.

۳٫ پست‌های آموزشی در اینستاگرام، عادت‌های آسان

یکی دیگر از راه‌ها برای تولید محتوای آموزشی، ارائه راهکارها و عادت‌های ساده و مفید است. مثلا اگر پیج فروش البسه دارید می‌توانید در آن پستی با مضمون مرتب یا تا کردن لباس‌ها قرار داده و از افراد بخواهید آن کار را انجام دهند و برای‌تان از نتیجه عکس یا فیلم بگیرند.

جمع‌بندی نهایی

تولید پست‌های آموزشی در اینستاگرام فقط شروع راهتان است. همه افراد دوست دارند که در هر حیطه‌ای مواردی ساده و کارآمد را بیشتر بیاموزند و از آن‌ها استفاده کنند. شما می‌توانید با صرف زمان کمی برای تولید این محتوا‌ها حضور جذابی در اینستاگرام داشته باشید.

همچنین به کارگیری این ایده‌ به شما در افزایش تعامل با مخاطبان کمک می‌کند. امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد و بتوانید از آن به نحو احسن در کسب و کار خود استفاده کنید.

Share:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =

درباره ما

اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

آخرین نظرات

  دسته‌ها

  درباره ما

  اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

  آخرین نظرات

   دسته‌ها