نیچ مارکتینگ در اینستاگرام

نیچ مارکتینگ در اینستاگرام
Rate this post

نیچ مارکتینگ در اینستاگرام در واقع یکی از استراتژی‌های بازاریابی است که خیلی از کسب و کارها از آن استفاده می‌کنند. امروزه آن‌قدر ابعاد موضوعات گسترده است که افراد عادی نمی‌توانند تمام آن‌ها را پوشش داده و خدمات مربوط به آن را ارائه نمایند. در اصل تمرکز نیچ مارکتینگ بر تقاضا است. این بدین معنا است که آن‌ها بر روی نیاز قشر خاصی از مشتری‌ها تمرکز کرده و فقط به آن افراد خدمات ارائه می‌‌کنند.

این کار دقیقا مثل این است که یک بخش کوچک از یک بازار بزرگ را با تخصص خود در دست بگیرید و از آن درآمد کسب کنید.

در ادامه این مقاله به بحث درباره موارد زیر می‌پردازیم.

 1. نیچ مارکتینگ اینستاگرام مناسب چه افرادی است؟
 2. فواید نیچ مارکتینگ

برای خرید لایک اینستاگرام کلیک کنید

نیچ مارکتینگ اینستاگرام مناسب چه افرادی است؟

برای صحبت درباره نیچ مارکتینگ در اینستاگرام نیازمند دانستن نکاتی جزئی درباره این موضوع هستیم. برای اینکه مطلب را به زبان ساده توضیح دهیم یک مثال ملموس می‌زنیم. فکر کنید که شما می‌خواهید کسب و کاری را آغاز کرده و انواع خدمات صافی مو را انجام دهید. یک لحظه به این موضوع دقت کنید که چقدر کسب و کارهای بزرگ‌تر از شما در این حیطه وجود دارند. شما تقریبا بین همه آن‌ها به عنوان یک تازه کار گم می‌شوید.

حال تصور کنید که شما در حال حاضر در حوزه نانوکراتین مو تخصص دارید و دوره‌های زیادی در این‌ باره دیده‌اید. در این موارد یکی از بهترین پیشنهادها استفاده از نیچ مارکتینگ در اینستاگرام یا دیگر پلتفرم‌های مدنظر شما است. نیچ مارکتینگ یعنی شما در ابعاد کوچک‌تر خدمات تخصصی و دیگر حیطه خود را ارائه کرده و قسمتی از بازار را جذب خود کنید.

در این حالت مخاطبان شما فقط محدود به افرادی می‌شوند که به خدمات شما نیاز دارند. شما دیگر گروه‌های جامعه را برای ارائه خدمات یا محصولات خود در نظر نمی‌گیرید. خیلی از کسب و کارها این قابلیت را دارند که فردی در بخش‌های خاصی از آن‌ها استراتژی نیچ مارکتینگ را به کار ببرد.

فواید نیچ مارکتینگ

بهره گیری از استراتژی نیچ مارکتینگ در اینستاگرام هنگامی که شما در بخشی خاص از یک موضوع بزرگ‌تر‌ تخصص داشته باشید خیلی به کارتان می‌آید. این موضوع هم مانند دیگر موارد مزایای خود را دارد که در ادامه به آن‌ می‌پردازیم.

۱٫ مشتریان دائمی

شما در این استراتژی به صورت تخصصی در یک حیطه فعالیت می‌کنید و تمام تلاشتان برای ارتقای آن تخصص است. شما دقیقا چیزی با ارائه می‌کنید که جامعه مخاطبتان به دنبال آن می‌باشد. حال هرچقدر این تعاملات بیشتر شود، آن‌ها بیشتر با شما همراه بوده و تبدیل به مشتری دائمی شما می‌شوند.

۲٫ رقابت کمتر در نیچ مارکتینگ در اینستاگرام

به طور کلی در حوزه نیچ مارکتینگ چون شما صرفا یک جنبه خاص از موضوعی بزرگ‌تر را ارائه می‌کنید، رقابت برایتان کمتر است. هنگامی که شما فقط یک بعد را در نظر می‌گیرید و آن را گسترش می‌دهید، به عبارتی در آن خبره می‌شوید و کمتر کسی پیدا می‌شود که بتواند با شما رقابت کند. باید مشتریانی که به محصولات و خدمات شما نیاز دارند را خوب بشناسید و آن‌ها را پیدا کنید.

۳٫ آسان بودن بازار هدف

اگر شما بخواهید یک مزون برای انواع لباس‌های‌ زنانه داشته باشید، یکی از سخت‌ترین کارها پیدا کردن بازار هدف است. در این حالت بازار هدف شما شامل تمام زنانی است که لباس‌های شب، لباس‌­های کژوال و یا لباس‌های اسپرت می‌خواهند. به این فکر کنید چه هزینه زیادی باید صرف پیدا کردن تمام این مشتریان برای محصولات خود بکنید. آیا ارزشش را دارد؟ این را شما باید پاسخ بدهید.

حال فکر کنید که استراتژی شما نیچ مارکتینگ در اینستاگرام است و تنها چیزی که شما تولید می‌کنید لباس‌های شب و مهمانی هستند. قطعا پیدا کردن بازار هدف در این مورد کار بسیار آسان‌تری‌ نسبت به فعالیت در حیطه‌هایی است که اشباع شده‌اند.

۴٫ افزایش سرعت برند شدن در نیچ مارکتینگ در اینستاگرام

قطعا تولید انواعی از محصولات در یک حیطه باعث می‌شود که شما با غول‌هایی که این بازار را در دست دارند وارد رقابت شوید و شانس کمی برای بقا داشته باشید. اما اگر شما تنها بخشی از بازار را هدف خود قرار دهید و فقط برای آن‌ها و نیاز‌هایشان محصول تولید کنید شانس بقایتان بالا‌تر است. همچنین پس از مدتی در حیطه خود تبدیل به برند می‌شوید.

جمع‌بندی نهایی

با توجه به اشباع شدن بسیاری از کسب و کارها، نیچ مارکتینگ در اینستاگرام ایده بسیار مناسبی برای آن دست افرادی است که به حیطه خاصی علاقه دارند. این استراتژی مختص به یک شغل نیست و طیف وسیعی از مشاغل را در برمی‌گیرد. البته به خاطر بسپارید که اگر این استراتژی را انتخاب می‌کنید حتما باید تولید و خدماتتان براساس نیاز مخاطب باشد. در غیر این صورت چیزی جز شکست عایدتان نخواهد شد

شما با نیازسنجی دقیق از افراد و تحقیقات گسترده در این حیطه در بازار‌های اشباع شده شانس بقا پیدا می‌کنید. بعد از آن نیز به مرور پیشرفت خواهید کرد. امیدواریم این مقاله که درباره نیچ مارکتینگ در اینستاگرام بود برایتان مفید بوده باشد.

Share:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 2 =

درباره ما

اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

آخرین نظرات

  دسته‌ها

  درباره ما

  اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

  آخرین نظرات

   دسته‌ها