علت کار نکردن هشتگ در اینستاگرام

علت کار نکردن هشتگ در اینستاگرام
Rate this post

پلتفرم جهانی اینستاگرام instagram، سیل عظیمی از کاربران را در خود جای داده است. تعداد کاربران فعال این پلتفرم به حدود نیم میلیارد کاربر می رسد.

شبکه اجتماعی اینستاگرام، امروزه دیگر صرفا فضای اشتراک عکس و ویدیوی روزمره با دیگران نیست. این پلتفرم مشابه با دنیایی مجازی، انواع فروشگاه، خدمات و … را درون خود جای داده است.

این پلتفرم جهانی، در میان ایرانیان نیز جایگاه ویژه ای به دست آورده است. به طوری که تعداد کسب و کار های فعال اینستاگرامی همواره رو به افزایش می باشد.

راهکار های زیادی در جهت رشد کسب و کار در اینستاگرام وجود دارد. استفاده از این راهکار ها باید اصولی و در میزان مناسب انجام شود. چرا که الگوریتم هوشمند اینستاگرام، با روش های تقلب در این پلتفرم همواره در حال مقابله است. یکی از راهکار های افزایش فالوور و بازدید برای پیج اینستاگرامی، استفاده از هشتگ است.

مطالب مرتبط : مدیریت هشتگ ها در اینستاگرام

هشتگ چیست؟

هشتگ عباراتی تک کلمه ای و یا چند کلمه هستند که موضوعات مختلفی را شامل می شوند. در کنار این عبارات، یک علامت مربع # قرار می گیرد. برای بررسی موضوعات مختلف در پلتفرم های شبکه اجتماعی، از انواع هشتگ می توان استفاده کرد.

کاربرد هشتگ در اینستاگرام

زمانی که یک کسب و کار اینستاگرامی را هدایت می کنیم، استفاده از روش های مختلف در جهت افزایش بازدید می تواند کمک بزرگی به صفحه کند. استفاده از هشتگ، می تواند کاربرد چشمگیری در رشد صفحه داشته باشد. به کمک هشتگ، کاربران اینستاگرام که پیج شما را دنبال نمی کنند، محتوای هشتگ گذاری شده را می بینند و این می توان موجب افزایش فالوور شود.

استفاده از هشتگ داخل متن پست، بسته به نوع هشتگ و تعداد محتوای آن، بازدید زیادی می تواند برای پیج بیاورد و کسب و کار های اینستاگرامی از این طریق می توانند کسب درامد انجام داده و یا افزایش درامد را در نتیجه داشته باشند.

گاهی اوقات است که علیرغم استفاده از هشتگ ها، آن هشتگ ها برای پیج کار نکرده و طبعا نتیجه مثبتی در پی آن نخواهد بود.

به همین جهت در ادامه به بررسی علت کار نکردن هشتگ در اینستاگرام می پردازیم.

مطالب مرتبط : مهمترین نکات هشتگ که باید بدانید

علت کار نکردن هشتگ در اینستاگرام چیست؟

هشتگ در اینستاگرام، کاربرد مهمی دارد و کار نکردن آن می تواند موجب عقب افتادن پیج شود.

علت کار نکردن هشتگ در اینستاگرام، شدوبن ShadowBan شدن پیج است. زمانی که پیج شدوبن می شود، علیرغم این که هشتگ مرتبط در زیر پست درج شده، اما زمانی که پست های آن هشتگ بررسی می شود، پست پیج شدوبن شده در آن قرار ندارد.

شدوبن نوعی جریمه است که اینستاگرام آن را برای برخی از پیج ها اعمال می کند. اگر پیجی شدوبن شود، مدت زمان مشخصی برای خارج شدن از این حالت برای پیج وجود ندارد.

علت دقیق شدوبن شدن پیج ها مشخص نیست. اما به طور کلی اینستاگرام جریمه شدوبن را برای پیج هایی قرار می دهد که قوانین این پلتفرم را زیر پا گذاشته باشند.

چگونه متوجه شدوبن شدن پیج شویم؟

برای این که از شدوبن شدن پیجتون مطلع شوید، می توانید پستی با هشتگ ارسال کرده و سپس آن هشتگ را جستجو کنید. پس از ارسال پست، در قسمت هشتگ و بخش Recent باید آن را مشاهده کنید. اگر علیرغم درج هشتگ، پست خود را مشاهده نکردید این بدان معنا است که اینستاگرام پیج شما را شدوبن کرده است.

علل جریمه شدوبن برای پیج چیست؟

همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره شد، علت شدوبن شدن پیج دقیقا مشخص نیست. اما علل مختلفی در بروز آن می تواند دخیل باشد. از جمله این علل می توان به استفاده از ربات های مختلف اینستاگرامی، به کارگیری هشتگ های ممنوعه اینستاگرام، به کارگیری هشتگ های تکراری و استفاده بیش از حد از هشتگ در زیر پست اشاره داشت.

فعالیت بالا در مدت زمان بسیار کم نیز می تواند علت بروز شدوبن باشد. ریپورت پست یا پیج شما توسط کاربران این پلتفرم نیز می تواند علت بروز این مشکل باشد.

بخوانید : هشتگ چیست و چگونه از آن استفاده کنیم ؟

رفع شدوبن و کار نکردن هشتگ در اینستاگرام

برای رفع این مشکل راهکار دقیقی وجود ندارد. اما برخی روش ها ممکن است در رفع این مشکل کمک کند.

پاک کردن هشتگ های پست آخر، تغییر رمز اکانت، عدم فعالیت در پیج به مدت یک هفته و یا بیشتر، تغییر حالت اکانت از بیزنس به شخصی و ریپورت این مشکل به اینستاگرام، می تواند در رفع این مشکل کمک کننده باشد.

Share:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =

درباره ما

اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

آخرین نظرات

  دسته‌ها

  درباره ما

  اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

  آخرین نظرات

   دسته‌ها