زمان مناسب پست گذاری

زمان مناسب پست گذاری
Rate this post

زمان مناسب پست گذاری در اینستاگرام یکی از دغدغه‌های تولیدکنندگان محتوا می‌باشد. این موضوع در ابتدا می‌تواند برای شما گیج کننده باشد. در ورژن‌های قبلی هر پستی که منتشر می‌شد سریعا در ابتدای صفحه هوم مخاطبانش می‌رفت و بازدید می‌خورد. با آپدیت شدن اینستاگرام و تغییر الگوریتم‌هایش این موضوع رفته رفته شکلی متفاوت به خود گرفت.

در این ورژن جدید اینستاگرام شما باید باهوش بوده و برای افزایش تعامل با مخاطبان تلاش بیشتری کنید. اما به خاطر داشته باشید که هر مشکلی یک راه‌ حلی دارد؛ پس نباید ناامید شوید. در ادامه برای پیدا کردن مناسب‌ترین زمان پست‌ گذاری در اینستاگرام با ما همراه باشید.

در‌ ادامه این مقاله در رابطه با موارد زیر بحث می‌کنیم.

 1. بررسی بازه‌های زمانی پست گذاری
 2. استفاده از روش آزمون و خطا
 3. ۳ نکته درباره زمان مناسب پست گذاری در اینستاگرام

برای خرید فالوور واقعی اینستاگرام کلیک کنید

بررسی بازه‌های زمانی پست گذاری

شاید قبلا تولیدکنندگان محتوا زیاد به زمان مناسب پست گذاری در اینستاگرام اهمیت نمی‌دادند. امروزه اما اگر در زمان نامناسبی پست بگذارید احتمالا پستتان بین تمامی اطلاعات دیگر در اینستاگرام گم می‌شود. پس در ادامه درباره انواع بازه‌های زمانی پست گذاشتن در اینستاگرام توضیح می‌دهیم.

۱٫ بازه زمانی ۷ تا ۱۰ صبح

بازه زمانی ۷ تا ۱۰ صبح عموما مختص به دانشجویان، کارمندان و افرادی است که عادت به زود بیدار شدن دارند. البته اگر دقت کنید، صبح‌های زود که در مترو ایستاده‌اید عده زیادی از افراد را می‌بینید که در اینستاگرام خود را چک می‌کنند. عده دیگری هم هستند که همچنان یا خواب‌آلود بوده و یا عجله دارند. در اصل این بازه زمانی، بازه بسیار ریسکی‌ای است و نمی‌توان درباره آن برای همه یک نسخه پیچید. به طور کلی اما این بازه، یک زمان مناسب برای پست گذاری به حساب نمی‌آید.

۲٫ بازه زمانی ۱۱ تا ۱ ظهر

این بازه زمانی مورد علاقه خانم‌های خانه دار یا افرادی است که باید سرکارشان نهار میل کنند. دانشجویان، آقایان و خانم‌ها با شغل‌های آزاد و دانش آموزان مدارس قطعا از این ساعت استقبال نمی‌کنند.

۳٫ زمان مناسب پست گذاری، بازه زمانی ۴ تا ۷ عصر

حال به یکی از پرطرفدارترین بازه‌های زمانی برای پست گذاشتن در اینستاگرام و تعامل با مخاطبان می‌رسیم. در این موقع از روز افراد با مترو، تاکسی، سرویس و یا حتی ماشین شخصی از سرکار و دانشگاه به خانه برمی‌گردند. این زمانی است که افراد از سر و کله زدن با دنیای بیرون بیزار بوده و وارد اپلیکیشن اینستاگرام می‌شوند.

افراد حتی اگر با ماشین شخصی در حال برگشت به خانه باشند، گاها در ترافیک‌های آن ساعت در شهر گیر افتاده و‌ برای سرگرمی خود اینستاگرام را باز می‌کنند. بسیاری از افراد در این زمان خسته هستند و عموما ویدئوهای کوتاه و جالب را می‌بینند؛ پس حواستان باشد که ویدئو طولانی مدت در این زمان پست نکنید.

۴٫ بازه زمانی ۹ تا ۱۲ شب

قطعا زمان مناسب پست‌ گذاری برای هر پیجی متغیر است. اما بازه زمانی ۹ تا ۱۲ شب از پرطرفدار ترین زمان‌ها بوده و ترافیک ورودی افراد به اینستا شدیدا بالا می‌رود. افراد از سرکار آمده و خستگی در کرده اند، شام‌شان را خورده و به دنبال سرگرمی می‌باشند. چه سرگرمی‌ای بهتر از اینستاگرام؟ این بازه تقریبا بهترین زمان برای گذاشتن پست‌ها می‌باشد.

استفاده از روش آزمون و خطا

در این روش از آزمون و خطا برای پیدا کردن زمان مناسب پست گذاری استفاده می‌کنید. برای مثال یکی از روزهای هفته را انتخاب کرده و در ساعتی خاص پست بگذارید و روز دیگری از هفته را در زمان دیگری پست بگذارید. حال این کار را چند بار در روزهای مختلف امتحان کنید. البته در همان زمان‌ها به فالوورهایتان اطلاع دهید که پست گذاشته‌اید.

سپس باید تعامل‌ها و بازخوردهای مخاطبانتان را پس از گذاشتن پست در ساعات مختلف بررسی کنید. بازه زمانی که بیشتری تعامل را داشته، احتمالا مناسب‌ترین زمان برای گذاشتن پست در صفحه شما است.

۳ نکته درباره زمان مناسب پست گذاری در اینستاگرام

جدا از تلاش‌ها برای پیدا کدن بهترین بازه زمانی برای پست گذاشتن، شما باید نکات این موضوع را هم به خاطر بسپارید. در ادامه درباره چند نکته برای پست‌ها و داشتن تعامل بیشتر با مخاطبان صحبت می‌کنیم.

۱٫ شناخت فالوورها

برای پیدا کردن زمان مناسب پست گذاری در وهله اول باید دنبال‌کنندگان خود را بشناسید. شما باید به عنوان یک ادمین یا تولید کننده محتوا و یا حتی صاحب یک کسب و کار بدانید که مخاطبتان در چه زمان‌هایی بیشتر به شما بازخورد می‌دهد.

این موضوع را می‌توانید با رفتن به بخش insight ها و سپس لمس گزینه Audience بفهمید. این بخش به شما نشان می‌دهد که چند درصد فالوورهایتان خانم و چند درصد آقا هستند. همچنین به شما نشان می‌دهد که آن‌ها در کدام شهرها زندگی کرده و در چه زمان‌هایی با شما تعامل بیشتری برقرار کرده‌اند. پس نگران نباشید؛ چرا که شناخت فالوورهایتان آن‌قدر ها هم که فکر می‌کنید سخت نیست.

۲٫ زمان مناسب پست گذاری، نظرسنجی از مخاطبان

یکی دیگر از راه‌های ساده برای پیدا کردن بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام پرسیدن از مخاطبینتان است. مثلا یک استوری بگذارید و از آن‌ها بخواهید که هرکسی که آنلاین هست و این استوری را می‌بیند استوری را لایک کند و یا به استیکر تعاملی‌تان پاسخ دهد. این‌گونه می‌توانید بفهمید که چند نفر از مخاطبانتان در اینستاگرام هستند.

به فاصله چند ثانیه بعد استوری دیگری بگذارید و بپرسید آیا مخاطبان دوست دارند که آپلود پست و محصول جدید داشته باشید یا خیر. حال اگر جواب‌های مورد نظرتان به حد نصاب رسید، از آن‌ها بپرسید که دوست دارند در چه زمانی پست را بگذارید. سپس چند گزینه در باکس کوییز برایشان بگذارید تا انتخاب کنند.

شما با این روش هم با مخاطبتان تعامل مثبت دارید و هم اینکه از نظر او برای پیدا کردن زمان مناسب پست گذاری استفاده می‌کنید. همچنین می‌توانید از آن‌ها بخواهید که نوتیفیکیشن پست شما را روشن کنند تا زمانی که پست گذاشتید آن‌ها متوجه این موضوع بشوند.

۳٫ زمان مناسب پست گذاری، تعداد و‌ محتوای پست‌ها

دقت کنید که نباید روزانه بیش از یک پست در صفحه‌تان آپلود کنید؛ چرا که برای مخابان حوصله سر بر می‌شود. همچنین سعی کنید تا در ساعاتی که می‌دانید مخاطبان حوصله بیشتر و یا وقت بیشتری دارد پست‌های آموزشی بگذارید. پست‌های فان و سرگرم کننده را برای اواسط روز در نظر بگیرید.

جمع‌بندی نهایی

الگوریتم‌های اینستاگرام به بهترین نحو پست‌ها را چیده و به مخاطبان نشان می‌دهند. شما در وهله اول باید مخاطبتان را شناخته و در قدم بعدی باید نظر آن‌ها را در این موضوع به کار بگیرید تا زمان مناسب پست گذاری برای پیجتان را بیابید. همچنین در نظر داشته باشید که بهتر است مخاطبتان را از قبل برای این محتواها آماده کنید تا افراد هیجان بیشتری برای دیدن پست‌های شما داشته باشند.

مورد آخر اینکه هر پیجی براساس مخاطبین خود این ساعت را پیدا می­کند و این موضوع برای پیج­های مختلف یکسان نیست؛ پس لازم نیست که مانند بقیه پیج­ها باشید. شما باید این زمان مناسب را با آزمون و خطا و در طی مدت زمانی چند هفته­ای پیدا کنید.

Share:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − یک =

درباره ما

اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

آخرین نظرات

  دسته‌ها

  درباره ما

  اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

  آخرین نظرات

   دسته‌ها