ریپورت اینستاگرام چیست؟

ریپورت اینستاگرام
Rate this post

اینستاگرام شبکه اجتماعی پر طرفدار جهانی است. تعداد کاربران بالای این پلتفرم، آن را به محلی برای فعالیت کسب و کار ها تبدیل کرده است. فعالیت تعداد زیادی از کسب و کار ها باعث شده که اهمیت صفحات و حساب های کاربری این پلتفرم، بیشتر شود. به خصوص پیج هایی که فالوور های زیادی دارند، باید در جهت حفظ پیج فعالیت نمایند.
یکی از کار هایی که در جهت حفظ پیج باید انجام شود، عدم انجام فعالیت هایی است که می تواند ریپورت شدن پیج اینستاگرام را در پی داشته باشد. به طور کلی، ایجاد مزاحمت برای دیگران، ارسال پست و استوری های ضد قوانین این پلتفرم، ارسال محتوای اسپم و … همگی می تواند ریپورت پیج اینستاگرام را منجر شود.
همه کاربران این پلتفرم می توانند مزاحمت ها و نقض قوانین را گزارش دهند. استفاده از تصاویر شخصی و نقض حریم خصوصی دیگران، توهین و … همگی می توانند گزارش شوند.

معرفی ریپورت یا گزارش اینستاگرام

ریپورت Report در معنای لغوی، به معنای گزارش است. اینستاگرام محتوای نامناسب، نقض قوانین و … را از طریق کاربران این پلتفرم متوجه می شود. به این صورت که گزینه گزارش یا همان ریپورت برای همه قابل انتخاب است و در زمان مشاهده نقض قوانین، می توان آن را به اینستاگرام اعلام کرد. اینستاگرام نیز با بررسی موضوع گزارش، واکنشی نسبت به آن موضوع نشان می دهد.

ریپورت اینستاگرام در چه مواردی قابل انجام است؟

اینستاگرام، برای گزارشات دسته های مختلفی را در نظر گرفته است. کاربر هنگام گزارش، آن را بر اساس موضوع و دسته بندی به اینستاگرام اعلام می کند.
۶ دسته برای گزارشات و ریپورت اینستاگرام در نظر گرفته شده است.
دسته اول برای ریپورت اسپم عکس، محتوا، کامنت و … به کار می رود.
دسته دوم ریپورت ها برای گزارش جعل هویت است. با استفاده از این دسته کاربر، کسی که هویتش را جعل کرده است به اینستاگرام گزارش می دهد.
دسته سوم برای گزارش افرادی است که اذعان می کنند یک شخص شناخته شده هستند.
دسته چهارم بخش ریپورت ها، جهت گزارش نقض قوانین کپی رایت به کار می رود. اگر کسی بدون اجازه، دارایی معنوی شخص دیگری را استفاده کند، شخصی که کپی رایت دارایی او نقض شده، امکان گزارش را به اینستاگرام دارد.
دسته پنجم ریپورت اینستاگرام برای گزارش تصاویر، ویدیو و یا کامنت های غیر اخلاقی است. اگر شخصی قوانین اخلاقی اینستاگرام را رعایت نکند، با گزارش در این دسته، می توان درخواست بررسی توسط اینستاگرام را ثبت کرد.
دسته ششم نیز برای گزارش کامنت، عکس و یا ویدیو مربوط به آزار به خود، خودکشی، تهدید، آزار دیگران و استفاده از مواد مخدر به کار می رود.

نحوه ریپورت کامنت در اینستاگرام

ریپورت صرفا برای پست و استوری نیست. بلکه کاربران می توانند کامنتی که قوانین را نقض کرده است را نیز گزارش دهند. بدین منظور کامنت مورد نظر را آورده، سپس روی آن انگشتتان را نگه دارید و یا کامنت را به چپ بکشید. با انجام این کار، دو گزینه کنار کامنت ظاهر می شود. گزینه ای که یک علامت تعجب داخل یک کادر را دارد را انتخاب کنید.
سپس دو گزینه ظاهر شده، گزینه Report this comment را انتخاب کرده تا وارد بخش گزارش شوید. سپس باید دسته ای که کامنت قوانین آن را نقض کرده انتخاب نمایید.

ریپورت یک اکانت

یکی دیگر از راهکار ها برای گزارش محتواهای ارسالی توسط کاربر، گزارش اکانت آن به صورت کامل است.
بدین منظور پروفایل کاربر مورد نظر را باز کرده و سپس در قسمت بالا سمت راست، گزینه سه نقطه را لمس کنید. پس از لمس این گزینه، چندین گزینه باز می شود. برای ریپورت، گزینه Report را انتخاب کرده و سپس در بخش باز شده، گزینه Report account را انتخاب نمایید. سپس دسته گزارش را انتخاب کرده و گزارش را ارسال نمایید.

شناسایی نقض قوانین توسط اینستاگرام

اینستاگرام الگوریتم هوشمندی دارد که برخی از موارد نقض قوانین را با این الگوریتم شناسایی می کند. برای مثال، خرید فالوور ، خرید لایک و … اگر غیر اصولی انجام شود، احتمال شناسایی اکانت توسط اینستاگرام وجود دارد. به همین جهت صرفا شناسایی نقض قوانین توسط ریپورت کاربران انجام نخواهد شد و الگوریتم و هوش مصنوعی این پلتفرم نیز می تواند این موارد را شناسایی کند. در صورت شناسایی نقض قوانین توسط الگوریتم های اینستاگرام، امکان اعمال جریمه های مختلف برای پیج وجود خواهد داشت.

Share:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − چهار =

درباره ما

اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

آخرین نظرات

  دسته‌ها

  درباره ما

  اینستابولد برترین سایت ارائه دهنده خدمات اینستاگرام ذر ایران است با بهترین سرورها و کیفیت بسیار بالا و پشتیبانی حرفه ای

  آخرین نظرات

   دسته‌ها